امـروز شنبه, 25 مرداد 1399
درباره ما مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

یکی از مفاهیم بسیار مهم در جانبازان مبتلا به بيماري هاي مزمن ،کیفیت زندگی است. امروزه در مراقبت پزشکی ، کنترل بیماری های مزمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بهبودی در بیماران مزمن غیرممکن بوده ولی مرگ یک واقعه دور دست است. در این موقعیت اهداف مراقبت درمانی مطلوب نمودن کیفیت زندگی است. بیماری های مزمن روی سلامتی وکیفیت زندگی اثرات منفی دارد .بین کیفیت زندگی و سلامتی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد.هدف از درمان بیماری های مزمن افزایش طول عمر جانبازان و بهبود بخشیدن به توانایی های آنان تا حد ممکن است تا بتوانند با حفظ سطح مناسبی از کیفیت زندگی به زندگی خود ادامه دهند. این در حالی است که غالبا مطالعاتی که در زمینه ارزیابی درمان های مختلف انجام می شود ، بیشتر بر روی افزایش طول عمر بیماران بدون توجه به کیفیت زندگی و مسایل جانبی درمان متمرکز می باشد . در عین حال روز به روز بر تعداد درمان های گران و تهاجمی اضافه می شود . این درمان ها غالبا ناتوان کننده اند .زندگی با کیفیت مطلوب ، ریشه در اعتقادات و آموزش های دینی مسلمانان دارد. هدف از ارتقاء سلامت، افزايش كيفيت زندگي است.

با اين ديدگاه ، اين مركز از آبان ماه 85 شروع به پذيرش بيماران به خصوص جامعه ايثارگران نمود و با افتتاح ساختمان جديد از سال 88مهر ماه بابرنامه ريزي كامل و تيم كاري منسجم و امكانات مجهز و ساختار مديريتي دقيق ،تلاش شد تا هدف مورد نظر كه ارتقاء سطح سلامت و افزايش كيفيت زندگي است ، به بهترين شكل ممكن كسب گردد.

اين مركز در كنار فعاليت هاي درماني ، براي ارائه درمان با كيفيت با استفاده از اطلاعات بدست آمده از پرونده بيماران برنامه هاي تحقيقاتي خاصي را نيز دنبال مي كند.كه لازمه انجام فعاليت هاي درماني و تحقيقاتي استفاده از نيرو هاي انساني مجرب شامل كار گروه هاي تخصصي داخل كشور و بهترين متخصصين خارج كشور به صورت مدعو مي باشد. اين كار گروه هاي تخصصي شامل حاذق ترين اساتيد جراحان مغز و اعصاب از جمله پروفسور محسن مهاجر ، متخصصين رشته هاي مختلف از جمله درد و بيهوشي ، نورولوژي ، طب فيزيك ، روانپزشكي ، روماتولوژي، داخلي و روانشناس مي باشد. در صورت نياز به مشاوره با پزشكان خارج از كشور و براي صرفه جويي در هزينه اعزام جانبازان به كشور هاي ديگر ، از اين پزشكان دعوت به عمل مي آيد .از جمله اين پزشكان پروفسور سميعي، پروفسور صديق ، پروفسور پاكزاد ، پروفسور اشتانسل ،پروفسور هوفمن ، پروفسور چپل مي باشند كه به صورت دوره اي و در صورت نياز از آنها دعوت به عمل مي آيد.

براي آگاه شدن از جديدترين روشهاي درماني و اطلاعات روز كنگره ها و سمينار هاي علمي ويژه با حضور متخصصين داخلي و خارجي در اين مركز برگزار مي شود .

 

مركز تحقيقات علوم اعصاب شفا

2009-2019©‍Copyright